# | Date | Cat | Poules | Terr | Matchs |
---|---|---|---|---|---|
# | Date | Cat | Poules | Terr | |
1 |
19/09/2009 08:00 |
Men | Group A | 1 |
19/09 08:00 - Terr 1
Group A
Deventer
Viking
|
5 |
19/09/2009 08:35 |
Men | Group A | 4 |
19/09 08:35 - Terr 4
Group A
Silkeborg
The Sharks
|
9 |
19/09/2009 09:45 |
Men | Group A | 1 |
19/09 09:45 - Terr 1
Group A
Rothe Mühle Essen
Agen I
|
13 |
19/09/2009 10:20 |
Men | Group A | 3 |
19/09 10:20 - Terr 3
Group A
T.N.T.
K.C.N.W Berlin
|
17 |
19/09/2009 11:30 |
Men | Group A | 2 |
19/09 11:30 - Terr 2
Group A
Demons
Málaga
|
21 |
19/09/2009 12:40 |
Men | Group A | 1 |
19/09 12:40 - Terr 1
Group A
The Sharks
Ciencias
|
25 |
19/09/2009 13:15 |
Men | Group A | 1 |
19/09 13:15 - Terr 1
Group A
Nicolas GHARBI
(IR)
The Sharks
|
29 |
19/09/2009 13:50 |
Men | Group A | 4 |
19/09 13:50 - Terr 4
Group A
Málaga
Odysseus A
|
33 |
19/09/2009 15:00 |
Men | Group A | 3 |
19/09 15:00 - Terr 3
Group A
Ciencias
Meridian
|
37 |
19/09/2009 15:35 |
Men | Group A | 3 |
19/09 15:35 - Terr 3
Group A
Virginie BRACKEZ
(IRS)
C.N. Posillipo
|
2 |
19/09/2009 08:00 |
Men | Group B | 2 |
19/09 08:00 - Terr 2
Group B
Condé sur Vire I
T.N.T.
|
6 |
19/09/2009 09:10 |
Men | Group B | 1 |
19/09 09:10 - Terr 1
Group B
Málaga
Ciencias
|
10 |
19/09/2009 09:45 |
Men | Group B | 2 |
19/09 09:45 - Terr 2
Group B
Christophe CHANUC
(IR)
Meridian
|
14 |
19/09/2009 10:55 |
Men | Group B | 2 |
19/09 10:55 - Terr 2
Group B
Nicolas GHARBI
(IR)
Holte Pack Tech
|
18 |
19/09/2009 11:30 |
Men | Group B | 3 |
19/09 11:30 - Terr 3
Group B
Thierry NOEL DUBUISSON
(IR)
Zürich
|
22 |
19/09/2009 12:40 |
Men | Group B | 2 |
19/09 12:40 - Terr 2
Group B
Thierry NOEL DUBUISSON
(IR)
Tristihii Moscow
|
26 |
19/09/2009 13:15 |
Men | Group B | 2 |
19/09 13:15 - Terr 2
Group B
Thierry NOEL DUBUISSON
(IR)
Virginie BRACKEZ
(IRS) + St O |
30 |
19/09/2009 14:25 |
Men | Group B | 1 |
19/09 14:25 - Terr 1
Group B
Meridian
T.W.F.
|
34 |
19/09/2009 15:00 |
Men | Group B | 4 |
19/09 15:00 - Terr 4
Group B
Condé sur Vire I
Pro Scogli Chiavari
|
38 |
19/09/2009 15:35 |
Men | Group B | 4 |
19/09 15:35 - Terr 4
Group B
Nicolas GHARBI
(IR)
Condé sur Vire I
|
3 |
19/09/2009 08:00 |
Men | Group C | 3 |
19/09 08:00 - Terr 3
Group C
C.N. Posillipo
Demons
|
7 |
19/09/2009 09:10 |
Men | Group C | 2 |
19/09 09:10 - Terr 2
Group C
Demons
Odysseus A
|
11 |
19/09/2009 10:20 |
Men | Group C | 1 |
19/09 10:20 - Terr 1
Group C
Ciencias
C.N. Posillipo
|
15 |
19/09/2009 10:55 |
Men | Group C | 3 |
19/09 10:55 - Terr 3
Group C
Zürich
T.N.T.
|
19 |
19/09/2009 11:30 |
Men | Group C | 4 |
19/09 11:30 - Terr 4
Group C
T.W.F.
Pro Scogli Chiavari
|
23 |
19/09/2009 12:40 |
Men | Group C | 3 |
19/09 12:40 - Terr 3
Group C
T.N.T.
Demons
|
27 |
19/09/2009 13:15 |
Men | Group C | 3 |
19/09 13:15 - Terr 3
Group C
Francois EVRARD
(IR)
Demons
|
31 |
19/09/2009 14:25 |
Men | Group C | 2 |
19/09 14:25 - Terr 2
Group C
Rothe Mühle Essen
K.C.N.W Berlin
|
35 |
19/09/2009 15:35 |
Men | Group C | 1 |
19/09 15:35 - Terr 1
Group C
Francois EVRARD
(IR)
Deventer
|
39 |
19/09/2009 16:10 |
Men | Group C | 1 |
19/09 16:10 - Terr 1
Group C
Deventer
Agen I
|
4 |
19/09/2009 08:00 |
Men | Group D | 4 |
19/09 08:00 - Terr 4
Group D
K.C.N.W Berlin
Tristihii Moscow
|
8 |
19/09/2009 09:10 |
Men | Group D | 3 |
19/09 09:10 - Terr 3
Group D
Meridian
T.W.F.
|
12 |
19/09/2009 10:20 |
Men | Group D | 2 |
19/09 10:20 - Terr 2
Group D
Viking
Agen I
|
16 |
19/09/2009 11:30 |
Men | Group D | 1 |
19/09 11:30 - Terr 1
Group D
Holte Pack Tech
Odysseus A
|
20 |
19/09/2009 12:05 |
Men | Group D | 1 |
19/09 12:05 - Terr 1
Group D
Francois EVRARD
(IR)
SAINT OMER
(org) |
24 |
19/09/2009 12:40 |
Men | Group D | 4 |
19/09 12:40 - Terr 4
Group D
Thomas BERTHELEMY
(IRS)
Silkeborg
|
28 |
19/09/2009 13:50 |
Men | Group D | 1 |
19/09 13:50 - Terr 1
Group D
Thierry NOEL DUBUISSON
(IR)
Zürich
|
32 |
19/09/2009 14:25 |
Men | Group D | 3 |
19/09 14:25 - Terr 3
Group D
Odysseus A
Málaga
|
36 |
19/09/2009 15:35 |
Men | Group D | 2 |
19/09 15:35 - Terr 2
Group D
Thomas BERTHELEMY
(IRS)
Pro Scogli Chiavari
|
40 |
19/09/2009 16:10 |
Men | Group D | 2 |
19/09 16:10 - Terr 2
Group D
Viking
Holte Pack Tech
|
41 |
19/09/2009 17:40 |
Men | Group E | 1 |
19/09 17:40 - Terr 1
Group E
Agen I
Ciencias
|
42 |
19/09/2009 17:40 |
Men | Group E | 2 |
19/09 17:40 - Terr 2
Group E
Deventer
Málaga
|
55 |
20/09/2009 08:40 |
Men | Group E | 1 |
20/09 08:40 - Terr 1
Group E
Holte Pack Tech
Meridian
|
56 |
20/09/2009 08:40 |
Men | Group E | 2 |
20/09 08:40 - Terr 2
Group E
Silkeborg
Demons
|
64 |
20/09/2009 10:40 |
Men | Group E | 4 |
20/09 10:40 - Terr 4
Group E
Meridian
Benjamin DOLBECQ
|
66 |
20/09/2009 11:20 |
Men | Group E | 2 |
20/09 11:20 - Terr 2
Group E
Agen I
Silkeborg
|
43 |
19/09/2009 17:40 |
Men | Group F | 3 |
19/09 17:40 - Terr 3
Group F
Condé sur Vire I
Rothe Mühle Essen
|
44 |
19/09/2009 17:40 |
Men | Group F | 4 |
19/09 17:40 - Terr 4
Group F
Odysseus A
Pro Scogli Chiavari
|
51 |
20/09/2009 08:00 |
Men | Group F | 1 |
20/09 08:00 - Terr 1
Group F
Condé sur Vire I
Agen I
|
52 |
20/09/2009 08:00 |
Men | Group F | 2 |
20/09 08:00 - Terr 2
Group F
Rothe Mühle Essen
Odysseus A
|
59 |
20/09/2009 10:00 |
Men | Group F | 2 |
20/09 10:00 - Terr 2
Group F
Nicolas GHARBY
Viking
|
60 |
20/09/2009 10:00 |
Men | Group F | 3 |
20/09 10:00 - Terr 3
Group F
Thomas BERTHELEMY
K.C.N.W Berlin
|
45 |
19/09/2009 18:15 |
Men | Group G | 1 |
19/09 18:15 - Terr 1
Group G
Nicolas GHARBI
Hélène HAESEBAERT
|
46 |
19/09/2009 18:15 |
Men | Group G | 2 |
19/09 18:15 - Terr 2
Group G
Francois EVRARD
(IR)
Thoma BERTHELEMY
|
53 |
20/09/2009 08:00 |
Men | Group G | 3 |
20/09 08:00 - Terr 3
Group G
Ciencias
Málaga
|
54 |
20/09/2009 08:00 |
Men | Group G | 4 |
20/09 08:00 - Terr 4
Group G
Deventer
Pro Scogli Chiavari
|
61 |
20/09/2009 10:00 |
Men | Group G | 4 |
20/09 10:00 - Terr 4
Group G
Odysseus A
Málaga
|
63 |
20/09/2009 10:40 |
Men | Group G | 3 |
20/09 10:40 - Terr 3
Group G
Christophe CHANUC
Tristihii Moscow
|
47 |
19/09/2009 19:25 |
Men | 1/4 final A | 1 |
19/09 19:25 - Terr 1
1/4 final A
Rick WOOTERS
(IR)
Holte Pack Tech
|
48 |
19/09/2009 19:25 |
Men | 1/4 final B | 2 |
19/09 19:25 - Terr 2
1/4 final B
Nicolas GHARBI
(IR)
K.C.N.W Berlin
|
49 |
19/09/2009 19:25 |
Men | 1/4 final C | 3 |
19/09 19:25 - Terr 3
1/4 final C
ORTEGA
(IR)
C.N. Posillipo
|
50 |
19/09/2009 19:25 |
Men | 1/4 final D | 4 |
19/09 19:25 - Terr 4
1/4 final D
Thierry NOEL DUBUISSON
(IR)
Viking
|
57 |
20/09/2009 09:20 |
Men | Classifying 1 | 2 |
20/09 09:20 - Terr 2
Classifying 1
Ciencias
Deventer
|
58 |
20/09/2009 09:20 |
Men | Classifying 2 | 4 |
20/09 09:20 - Terr 4
Classifying 2
Pro Scogli Chiavari
Condé sur Vire I
|
62 |
20/09/2009 10:40 |
Men | 1/2 final A | 1 |
20/09 10:40 - Terr 1
1/2 final A
Francois EVRARD
Rothe Mühle Essen
|
65 |
20/09/2009 11:20 |
Men | 1/2 final B | 1 |
20/09 11:20 - Terr 1
1/2 final B
Rik WOOTERS
Méridian
|
68 |
20/09/2009 12:00 |
Men | 7th place | 4 |
20/09 12:00 - Terr 4
7th place
T.W.F.
C.N. Posillipo
|
67 |
20/09/2009 12:00 |
Men | 5th place | 2 |
20/09 12:00 - Terr 2
5th place
Zürich
The Sharks
|
69 |
20/09/2009 12:45 |
Men | 3th place | 1 |
20/09 12:45 - Terr 1
3th place
François EVRARD France
Evgeni SENDER Russia
|
70 |
20/09/2009 15:20 |
Men | Final | 1 |
20/09 15:20 - Terr 1
Final
Rik WOUTERS Belgium
Salvador ORTEGA Spain
|
101 |
19/09/2009 08:35 |
Women | Group H | 1 |
19/09 08:35 - Terr 1
Group H
Acigné Ladies
Tristihii Moscow Ladies
|
104 |
19/09/2009 09:10 |
Women | Group H | 4 |
19/09 09:10 - Terr 4
Group H
SHARKS
(men)
R. ESSEN
(men) |
107 |
19/09/2009 10:20 |
Women | Group H | 4 |
19/09 10:20 - Terr 4
Group H
Thomas BERTHELEMY
(IRS)
T.W.F. Ladies
|
110 |
19/09/2009 12:05 |
Women | Group H | 2 |
19/09 12:05 - Terr 2
Group H
Tristihii Moscow Ladies
C.N. Posillipo Ladies
|
113 |
19/09/2009 13:15 |
Women | Group H | 4 |
19/09 13:15 - Terr 4
Group H
Hélène HAESEBAERT
(IR)
Madrid Velocidad Ladies
|
116 |
19/09/2009 14:25 |
Women | Group H | 4 |
19/09 14:25 - Terr 4
Group H
Virginie BRACKEZ
(IRS)
Acigné I F
|
102 |
19/09/2009 08:35 |
Women | Group I | 2 |
19/09 08:35 - Terr 2
Group I
Thierry NOEL DUBUISSON
(IR)
FOA Liverpool Ladies
|
106 |
19/09/2009 09:45 |
Women | Group I | 4 |
19/09 09:45 - Terr 4
Group I
K.C.N.W Berlin Ladies
Copenhagen Ladies
|
109 |
19/09/2009 10:55 |
Women | Group I | 4 |
19/09 10:55 - Terr 4
Group I
Hélène HAESEBAERT
(IR)
FOA Liverpool Ladies
|
111 |
19/09/2009 12:05 |
Women | Group I | 3 |
19/09 12:05 - Terr 3
Group I
Meridian Ladies
Ciencias Ladies
|
114 |
19/09/2009 13:50 |
Women | Group I | 2 |
19/09 13:50 - Terr 2
Group I
Copenhagen Ladies
Tristihii Moscow Ladies
|
117 |
19/09/2009 15:00 |
Women | Group I | 1 |
19/09 15:00 - Terr 1
Group I
Tarbes Auch Midi-P. I F
FOA Liverpool Ladies
|
103 |
19/09/2009 08:35 |
Women | Group J | 3 |
19/09 08:35 - Terr 3
Group J
Evgeny SENNER
(IR)
Madrid Velocidad Ladies
|
105 |
19/09/2009 09:45 |
Women | Group J | 3 |
19/09 09:45 - Terr 3
Group J
C.N. Posillipo Ladies
T.W.F. Ladies
|
108 |
19/09/2009 10:55 |
Women | Group J | 1 |
19/09 10:55 - Terr 1
Group J
Keistad Ladies
K.C.N.W Berlin Ladies
|
112 |
19/09/2009 12:05 |
Women | Group J | 4 |
19/09 12:05 - Terr 4
Group J
Nicolas GHARBI
(IR)
Tarbes Auch Midi-P. I F
|
115 |
19/09/2009 13:50 |
Women | Group J | 3 |
19/09 13:50 - Terr 3
Group J
HOLTE
(men)
T.W.F. Ladies
|
118 |
19/09/2009 15:00 |
Women | Group J | 2 |
19/09 15:00 - Terr 2
Group J
Acigné I F
Keistad Ladies
|
119 |
19/09/2009 16:30 |
Women | Group K | 3 |
19/09 16:30 - Terr 3
Group K
BERLIN
(MEN)
MALAGA
(MEN) |
120 |
19/09/2009 16:30 |
Women | Group K | 4 |
19/09 16:30 - Terr 4
Group K
ODYSSEUS
(MEN)
TNT
(MEN) |
121 |
19/09/2009 17:05 |
Women | Group K | 1 |
19/09 17:05 - Terr 1
Group K
Francois EVRARD
(IR)
ZURICH
(MEN) |
125 |
19/09/2009 18:15 |
Women | Group K | 3 |
19/09 18:15 - Terr 3
Group K
Benjamin DOLBECQ
(IRS)
Thierry NOEL DUBUISSON
|
126 |
19/09/2009 18:15 |
Women | Group K | 4 |
19/09 18:15 - Terr 4
Group K
Evgenie SENNER
(IR)
Virginie BRACKEZ
|
127 |
19/09/2009 18:50 |
Women | Group K | 1 |
19/09 18:50 - Terr 1
Group K
Nicolas GHARBI
BERLIN
(MEN) |
122 |
19/09/2009 17:05 |
Women | Group L | 2 |
19/09 17:05 - Terr 2
Group L
T.W.F
(MEN)
MOSCOW
(MEN) |
123 |
19/09/2009 17:05 |
Women | Group L | 3 |
19/09 17:05 - Terr 3
Group L
Virginie BRACKEZ
(IRS)
Benjamin DOLBECQ(MEN)
|
124 |
19/09/2009 17:05 |
Women | Group L | 4 |
19/09 17:05 - Terr 4
Group L
R. ESSEN
(MEN)
CHIAVARI
(MEN) |
128 |
19/09/2009 18:50 |
Women | Group L | 2 |
19/09 18:50 - Terr 2
Group L
Virginie BRACKEZ
(IR)
SILKEBORG
(MEN) |
129 |
19/09/2009 18:50 |
Women | Group L | 3 |
19/09 18:50 - Terr 3
Group L
Benjamin DOLBECQ
MERIDIANS
(MEN) |
130 |
19/09/2009 18:50 |
Women | Group L | 4 |
19/09 18:50 - Terr 4
Group L
Thierry NOEL DUBUISSON
DEMONS
(MEN) |
131 |
20/09/2009 08:40 |
Women | Classifying 1 | 3 |
20/09 08:40 - Terr 3
Classifying 1
MOSCOW
(MEN)
SHARKS
(MEN) |
132 |
20/09/2009 08:40 |
Women | Classifying 2 | 4 |
20/09 08:40 - Terr 4
Classifying 2
ZURICH
(MEN)
TNT
(MEN) |
134 |
20/09/2009 09:20 |
Women | 11th place | 3 |
20/09 09:20 - Terr 3
11th place
Virginie BRACKEZ
Meridian Ladies
|
133 |
20/09/2009 09:20 |
Women | 1/2 final A | 1 |
20/09 09:20 - Terr 1
1/2 final A
Francois EVRARD
Keistad Ladies
|
135 |
20/09/2009 10:00 |
Women | 1/2 final B | 1 |
20/09 10:00 - Terr 1
1/2 final B
Ciencias Ladies
Ciencias Ladies
|
136 |
20/09/2009 10:40 |
Women | 5th place | 2 |
20/09 10:40 - Terr 2
5th place
Hélène HAESEBAERT
Ciencias Ladies
|
139 |
20/09/2009 12:00 |
Women | 9th place | 3 |
20/09 12:00 - Terr 3
9th place
Meridian Ladies
Tristihii Moscow Ladies
|
137 |
20/09/2009 11:20 |
Women | 7th place | 3 |
20/09 11:20 - Terr 3
7th place
Madrid velocidad Ladies
Keistad Ladies
|
138 |
20/09/2009 12:00 |
Women | 3th place | 1 |
20/09 12:00 - Terr 1
3th place
Virginie BRACKEZ
Blanca Ramos MARTINEZ Spain
|
140 |
20/09/2009 14:10 |
Women | Final | 1 |
20/09 14:10 - Terr 1
Final
Elena LOMBAO PARDO Spain
Danny MUYS Nederland
|